HTML

Biola Natúrkozmetikai Kft sajtólapja

A tanúsított biokozmetikumokat fejlesztő és gyártó családi vállalkozásunk magyar nyelvű internetes naplója.

Friss topikok

Linkblog

Archívum

Natúr-, vagy biokozmetikumok?

2010.10.12. 11:12 biola

A tudatos és igényes szépülni vágyók már jó ideje keresik a natúr és biokozmetikumokat, és az azokkal dolgozó kozmetikusokat. Egyre több információ jut el a fogyasztókhoz a környezeti ártalmakról, míg egyre többeknek van hosszabb-rövidebb időre valamilyen bőr problémája, amire a hagyományos vegyi kozmetikumok egyre kevésbé segítenek.
Növekvő igény lépett fel arra, hogy tiszta, a lehető legkevesebb mesterséges anyagot tartalmazó készítményeket használjunk. Elindult a természetes anyagokhoz való fordulás a kozmetikai iparban is, hiszen itt az egyik legnagyobb kiterjedésű érzékszervünkről, a bőrünkről van szó.
Kialakultak a natúr, bio és biodinamikus kozmetikumok, amelyek négyszer-ötször több hatóanyagot építenek be  a bőrbe a hagyományos kozmetikumokhoz képest, mivel nincs szükség közvetítő anyagokra,  és irritáló anyagoktól mentesen kellemesebb,  üdítőbb érzetet is biztosítanak.

Natúr - bio - biodinamikus kozmetikumok

Natúr
A natúrkozmetikumok olyan arc- és testápolási készítmények, amelyek előállításához csak és kizárólag természetes eredetű alapanyagokat (gyógynövény-, zöldség-, gyümölcs- pulpokat, dzsúzokat, kivonatokat, értékes növényi olajokat, illóolajokat, növényi glicerint, természetes emulgeátorokat mint pl. szójalecitin) használnak.

Leegyszerűsítve: azért natúr egy kozmetikum, mert nem tartalmaz számos, vegyi kozmetikum alapanyagot.

Így nincs bennük
-    Kőolajszármazékok, mint pl. vazelin, paraffinolaj;
-    Szilikonolaj,
-    Mesterséges szinezékek,
-    Szintetikus illatanyag
-    Elölt állatokból származó vegyületek, (mint pl. kollagén)
-    Etoxilált emulgeátorok,
-    Génmódosított növényekből származó anyagok,
-    Propilén glikol
-    Parabén és izotiazolin típusú tartósítószerek,
-    Ezüst sók
-    A hajsamponok, tus- és habfürdők esetében Sodium lauryl-sulfate és Sodium Laureth sulfate. SL.S. és S.L.E.S.

A fentiek közül csak néhánynak a  mellékhatása:
A parabén allergizálhat,
EDTA, Etilén di-aminotetra acetát: kémiai segédanyag, a konzerváló szerek hatását erősíti, nehezen lebomló anyag, igénybe veszi a környezetet*
az aluminiumsók kapcsán magasabb mellrák kockázatról jelentek meg tudományos jelentések
SLS és SLES bőrirritációt okozhat 
BHT - butil-hidroxi-toluol - kémiai antioxidáns - állatkísérletekben rákot okozott*

* Kozmetikai hatóanyagok kiértékelése az INCI megnevezésük alapján Szerző: Dr. med. Ernst W. Henrich és Dr. rer. nat. Thomas Baumann

 
 Az Amerikai Országos Orvosi Könyvtár online adatbázisában (pubMed) lehet vonatkozó kereséseket végezni - www.pubmed.gov


Természetesen már ezen anyagok hiánya is nagy megkönnyebbülést jelent a környezet káros hatásainak és a stressznek kitett és esetleg megfáradt bőrnek.


Tanúsított Bio
A magasabb tisztaság elérése érdekében tisztább alapanyag felhasználás a következő lépés, ez a tanúsított biokozmetikumok csoportja.

A biokozmetikumok tanúsítottan ökológiai termelésből származó természetes alapanyagokat tartalmaznak és maga a kész kozmetikum is megfelel a tanúsítási hatóság követelményeinek. Magyarországon a Biokontroll Hungária Nonporfit Kft (HU-ÖKO-01) végzi a minősítéséket, amely 95 %-ban tanúsított ökológiai termelésből származó alapanyaghányadot követeli meg.  Ezen felül a gyártó üzemnek és technológiának is egy szigorú követelményrendszernek kell megfelelnie.

Tehát biokozmetikumok, lényegében olyan "natúrkozmetikumok" amelyek eleget tesznek az EU bio- ill. ökológiai kozmetikumokra vonatkozó szabályozásának, illetve az adott tagország EU szabályozásnál szigorúbb előírásainak.


FONTOS: hasonlóan a natúrkozmetikumokhoz a biokozmetikumok sem tartalmazzák a fenti listán leírtakat, sőt aluminiumsóktól mentesek, nincs bennük egyéb szintetikus anyag, pl. EDTA vagy szintetikus fényvédő.


Biodinamikus:

A biodinamikus termelés során a környezet és ember minél teljesebb harmóniájára, a természet minél alacsonyabb mértékű ’kihasználására’ törekszenek.

Ez a mezőgazdasági termelési mód annyiban szigorúbb a biotermelésnél, hogy itt pl. a növényvédelemben kizárólag gyógynövény- és kvarcliszt preparátumokat alkalmaznak, a növények ültetésénél és betakarításánál a holdállásokat is figyelembe veszik. Ezen növények hatóanyagai így tisztábbak, erősebbek.

Legújabban a biodinamikus termelésből származó alapanyagok növekvő elterjedése látható a biokozmetikai felhasználásban. A biodinamikus termelést és abból származó termékeket, ilyen alapanyagot felhasználó kozmetikumokat a német demeter e.V. Intézet is tanúsítja.


Biokozmetikumok Magyarországról


Hazánkban egy kozmetikai vállalkozás van, amely tanúsított biokozmetikumokat és biodinamikus termelésből származó alapanyagokat tartalmazó kozmetikumokat gyárt. Ez a BIOLA Natúrkozmetikai Kft. Kecskeméten. (www.biola.hu )

A BIOLA márkanevű, több mint 95% ökológiai termelésből származó mezőgazdasági alkotót tartalmazó, különlegesen hatékony és a különböző bőrtípusok ápolásához speciális maszkokat és krémpakolásokat is tartalmazó bio termékcsalád jelenleg mintegy tizenöt féle termékből áll.

A termékek gyártása során csak természetes eredetű emulzió képző anyagokat, értékes növényi olajokat, pulpokat, kivonatokat, valamint a biokozmetikumokban megengedett konzerváló anyagokat, (pl. szorbinsav és benzoesav sói) alkalmaz a cég. Csak természetes illóolajok kis mennyiségével illatosítják a termékeket, amelyek alkalmazásának mindig aromaterápiás oka is van. Természetesen a termékek gyártása során csíramentesítésre radioaktív sugárzást sem alkalmaznak. GMO-mentes alapanyagokat, és csak természetes eredetű színanyagokat tartalmaznak a termékek.

Professzionális és lakossági terméksoraival a különféle bőrtípusnak megfelelő kozmetikai kezeléseket és azok otthoni folytatását, illetve az otthoni bőrápolást is kiválóan és egészségesen lehet végezni.


Termékei között megtalálhatóak a  peelingek, maszkok, masszázskrémek, arctejek, krémpakolások.
A lakossági szériákban natúr és bio tusfürdők, samponok, arckrémek, arclemosó és szemkörnyékápoló.

Biodinamius összetevővel két kozmetikum bír: BIO Rózsa Krémtusfürdő és a BIO Birs-Jázminpakócás nappali arcápoló.

A termékfejlesztést a tulajdonos, Dr. dr.Gyovai Viola végzi, aki biológus és az MTA kandidátusa, a József Attila Tudomány Egyetem Természettudományi Karon 1984-ben Summa cum laude minősítéssel egyetemi doktori fokozatot nyert és 1999-ben MTA kandidátusi minősítést nyert.
Már korai éveitől is a gyógynövények nagy tisztelője és ismerője, és a kezdeti hobbiból nőtt ki e biokozmetikai vállakozás.  

Jelenleg 7 országba exportálják termékeinket, várják magyarországi kozmetikusok, szépségszalonok jelentkezését!

www.biola.hu

http://www.szepsegszakma.hu/kozmetika/szakmai-irasok/299-natur-vagy-bio-kozmetikum-mi-a-kueloenbseg.html

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://biola.blog.hu/api/trackback/id/tr252364910

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása